Donirana vrijedna oprema našoj školi

Donirana vrijedna oprema našoj školi
Objavljeno: 12.06.2020. Foto: Međedović Adnan

  Proglašenjem vanrednog stanja uzrokovanog pandemijom "Covid 19", na teritoriji Bosne i Hercegovine, JU Mješovita srednja škola, "Safet Krupić", Bosanska Krupa, uključila se svojim znanjem i sredstvima u izradu vizira za bolnice. Nosilac projekta prof. Samir Fajić i koordinator za Bosansku Krupu, Sanjin Fajić, predano su radili sa postojećim sredstvima, i uspješno realizovali proizvodnju vizira za bolnice. Svjesni da naši kapaciteti nisu tu iscrpljeni, pristupilo se traganjem za novim resusrsima i partnerima, kako bi se obim proizvodnje proširio.
   Imajući u vidu uspješnu saradnju sa Udruženjem mladih Lubarda, i njihovim projektom M3P (Modeling 3D Printing) iz ljeta 2019. godine, ponovna saradnja se činila logičnom. Udruženim angažmanom i potragom za partnerima, projekat je dobio podršku programa "Bosnia and Herzegovina Resilience Initiative (BHRI), kojeg sprovodi Međunarodna organizacija za migracije (IOM), uz financijsku podršku Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID). Nakon inicijalnih pregovora i sklapanja ugovora o saradnji, isporučen nam je 3D printer Ultimaker 2+, repromaterijal za 3D printanje, te savremeni CNC laser koji pruža funkciju rezanja PVC folije i aluminijskog lima, te graviranja metala, stakla i drveta. Kao partneri u proizvodnji vizira, do sada smo isporučili 400 komada vizira na području općine Bosanska Krupe i Sanskog Mosta. Imajući u vidu uspjeh dosadašnje saradnje sa našim partnerima, ona će biti nastavljena.

JU MSŠ „ SAFET KRUPIĆ“

Galerija:

Galerija:

Raspored zvonjenja

© . Sva prava zadržana.